Látványos animáció a Star Wars univerzum járgányairól és sebességükről.
Pár éve még kuriózum volt, amikor elzümmögött a fejünk felett egy drón. Ma már az élet számos területén alkalmazzák ezeket a kisebb-nagyobb repülő szerkezeteket a harcászattól a mezőgazdaságig, de csomagkézbesítésben és gyógyszerek sürgős kiszállításában is egyre többször hasznukat veszik. Az alábbi videóban a szórakoztató komponenst mutatják meg, ugyanis a hétvégi FC Dallas - Seattle Sounders derbi szünetében varázsoltak drónos fényjátékot a szervezők. Természetesen a fantasztikus koreográfiát a Star Wars ihlette.
A múlt hétvégi PÉCS THE FORCE BE WITH YOU rendezvény talán legnagyobb durranása az a panelbeszélgetés volt (nem véletlenül hagyták a szervezők a végére), amelyik egy idehaza javában készülő rajongói filmről rántott le néhány réteg leplet. A kőkemény rajongók már innen-onnan elcsíphettek morzsákat, de most bizonyossá vált, hogy az alkotók komolyan elkötelezték magukat a filmkészítés mellett. Jól bevált recept szerint helyben bemutattak egy új jelenetet is, ami elég bizalomgerjesztő volt a mozivásznon. Érdemes tehát fészkelődni azokon a bizonyos tűkön, valamint a bemutatóig feltétlenül ajánlott néha a produkció honlapjára kattintani az újabb fejleményekért.
A hiperűrsebesség és az Erő legyen velük!
„Pécs The Force Be With You”
Szerdán kapásból dupla epizóddal indul a Disney+-on a Star Wars: Ahsoka című sorozat. Ez remek alkalom lesz arra, hogy jobban képbe kerüljünk A mandalóriban és a Boba Fett könyvében is megvillantott karaktert illetően, aki egyben az első női Jedi főszereplő, továbbra is Rosario Dawson alakításában.
Ahsoka Tano tizenöt éve debütált a 2008-as Star Wars: Klónok háborúja című animációs sorozatban. Anakin Skywalker fiatal Togruta fajú tanítványa egy fineszes és lojális, ugyanakkor meglehetősen nyers modorú figura, akinek gyorsan gyarapodott a rajongótábora. Nyomon követhették a vakmerő tinédzser harcossá válását, aki később a Jedi rendnek hátat fordított, amikor elveszítette mesterét, mivel az átállt a Sötét oldalra Darth Vader “művésznéven”.
Egy kis kedvcsináló:
Az Obi-Wan Kenobit alakító Ewan McGregor fivére Colin McGregor vadászpilótaként szolgál a brit Királyi Légierőnél, ahol a hívójele “Obi-Two”.
A képeken balra Ewan McGregor, jobbra Colin McGregor.
A Kathleen Kennedy által vezetett mikiegeres cégóriás 2012-ben felvásárolta a Lucasfilm-et. Bár George Lucas ezzel a tranzakcióval már akkor egy 4,05 milliárd dolláros ejtőernyővel huppanhatott volna szülőatyai karosszékébe, de a Disney továbbra is számított kreatív ötleteire, amelyek tartópillérei is voltak a sokakat megosztó új alkotásoknak. Ez a helyzet most megváltozott, amit a "legfőbb vezér" a GamesRadar-nak már be is jelentett: "Mindez egyszerűen óriási lehetőséget kínál arra, hogy új karaktereket mutassunk be, és valami újjal kezdjünk, mert elértük a csúcspontot mindazzal, amit George (Lucas) alkotott, és most mindezt fogjuk, és átvisszük a következő fejezetbe" - nyilatkozta Kennedy. Tehát annak ellenére, hogy a Csillagok háborúja a popkultúra részeként a legtöbbeknek egyet jelent George Lucas nevével, Kennedy-ék mégis egy teljesen új utat akarnak kijelölni.
A Star Wars Celebration 2023-as rendezvényén belengették a hírt, hogy három új néznivalót készítenek elő. Az elsőt az Indiana Jones ötödik részének rendezője, James Mangold vezényelheti, amely évezredekkel az Egy új remény előtt játszódik. A második filmet Dave Filoni rendezi, ami a Disney+-os Star Wars-sorozatokat köti össze. A harmadik és talán legmerészebb ügy Rey (Daisy Ridley) visszatérése, aki a Jedi Rend újjáélesztésén fáradozik majd.
Minden bizonnyal a tegnapi tragikus motorbalesetet szenvedett Treat Williams a Hair című 1979-es kultfilmből Berger szerepével vonult be a filmtörténet halhatatlanjainak csarnokába, de azt talán kevesebben tudják, hogy anno beugrott A Birodalom visszavág forgatására is a nagy-britanniai Elstree stúdióba, ahol meglátogatta a Leia hercegnőt alakító Carrie Fishert. Sikerült neki a stábbal is annyira összemelegedni, hogy hamar a Hoth jégbolygó csatajelenetében, pontosabban az egyik lázadó katona egyenruhájában találta magát. A kis szerep is szerep, pláne a Star Wars-ban.
Nyugodjon békében!
1977. május 25. (is) piros betűs dátum minden Star Wars rajongó számára. Ekkor fűzték be az első filmtekercset Los Angeles-ben a Chinese Theater-ben, amellyel szemközt egy kis gyorsétterem rejtekéből figyelte a mozi kasszájánál kígyózó sorokat George Lucas, aki akkor még nem is sejtette mennyire átformálja a popkultúrát.
A hisztéria idehaza csak 1979-ben kezdődött, a magyar mozik ugyanis két év csúszással tűzték műsorra a klasszikus trilógia első felvonását, majd 1984-ben a Magyar Televízió karácsonyi fő attrakciója a "IV. epizód: Egy új remény" című rész lett, akkor még egyszerűen "Csillagok háborúja" felkonferálással, ami alább meg is tekinthető.
Az egyetlen stabil siker a Star Wars holdudvarában a Disney-felvásárlás óta egyértelműen a Mandalorian, ami különösen fájó lehet egy komplett új filmtrilógia és spinoff után. Az első élőszereplős Star Wars-sorozat a Disney-n gyakorlatilag megmentette a franchise-t az elég rosszul fogadott új folytatások után, és utat nyitott egy csomó másik projektnek is, mint a Book of Boba Fett vagy a hamarosan megjelenő Ahsoka. A harmadik évadon már meg is látszott, hogy akkora lett útközben a tét, hogy már nem lehet komplett epizódokat eladni azzal, hogy de cuki Baby Yoda, a sisakos Pedro Pascal meg úgy viselkedik, mint az apukája. Ettől még a Mandalorian még mindig a legjobb high concept felnőtt mese manapság.
Egészen bizarr belegondolni, hová jutott a Mandalorian a 2019-es indulás óta. Amikor még az emberek sokáig azt hitték, hogy a főszereplő maga Boba Fett, aki egy Baby Yodának becézett internetes szenzációval ugrál epizódonként küldetésről küldetésre, mintha csak egy videójátékot néznénk. A Mandalorian elképesztő sikere mögül szép lassan előbukkant Dave Filoni kobakja, aki a Star Wars: The Clone Wars animációs sorozat után élőszereplőkkel folytatja az ott megkezdett történeteket, mutatja be a hardcore rajongók számára ismerős, az újaknak viszont ismeretlen karaktereket.
Éppen ezért is lehet az, hogy a harmadik évadra az online szaksajtó és blogok a kiábrándult rajongókra hivatkozva már kongatják a vészharangot, miszerint ez volt a legrosszabb évada a sorozatnak. A jelenség baromi érdekes, és kicsit abba az irányba mutat, hogy az interneten az egyik leghangosabb, legagresszívabb közegnek számító Star Wars-rajongókkal gyakorlatilag bármikor lehet kicsit klikkhajhászkodni és megosztottságot kelteni, hiszen mindig lesznek elégedetlenek. Most éppen az a baj, hogy a laikus néző lassan nem érti, mi folyik a képernyőn, miért nem eszik élő békát Baby Yoda valami lepukkant porfészek kantinjában, miközben Pedro Pascal dublőre próbál úgy inni, hogy nem veszi le közben a sisakját.
Az biztos, hogy a Mandalorian már nem kis apró, kompakt mesékből álló epizódok egyvelege, hanem egy sokkal nagyobb volumenű történés előfutára, de ez még nem jelenti azt, hogy ne lenne meg ugyanaz a varázsa, mint az előző évadokban.
Ugyebár a Mandalorian nem sokkal az első trilógia, tehát a birodalom bukása után játszódik, és a főhősön keresztül megismerhetjük a mandalóriak világát. Az elvetemültebb rajongók nyilván a megfelelő háttértudással (korábbi képregények, könyvek, animációs sorozatok) már jóval korábban sejthették ezt, de az új nézőknek csak szép szisztematikusan mutatta be a sorozat a mandalóri nép viszontagságait a galaktikus történelemben. Amíg az első évadban sokáig még a főhős nevét se nagyon tudtuk, a második évadra sorra bukkantak fel mások a népéből a saját kis szeparált kasztján kívül. Ahogy a néző, úgy a már-már vallási szektában felnőtt Din Djarin számára is epizódról epizódra derült ki egyre több minden arról, mi történt a bolygójukkal, hova tűntek a különböző mandalóri frakciók, és közben miben sántikálnak a háttérben a birodalom maradékai.
Mindeközben felbukkant egy rakás meghatározó szereplő is a sorozatban Luke Skywalkertől Boba Fetten át Ahsoka Tanóig, vagyis a készítők ennél jobban nem is jelezhették volna, hogy a Mandalorian mennyire fontos része lehet a Skywalker-sagának és az egész Star Wars-univerzumnak. Ezek után tényleg az volt a kérdés, hogy egy sor régi-új karakter, egyre nagyobb tétek, hamarosan érkező spinoffok és három új készülő nagyjátékfilm mellett hogy lehet egyáltalán megtartani azt a gyermekien varázslatos hangulatot, amit Dave Filoni és Jon Favreau hozott létre a sorozatban.
Való igaz, hogy a harmadik évad alig-alig emlékeztetett az előzőekre. Din Djarin az első évadban túl volt a fejvadász westernhős korszakán, a másodikban pedig magányos szamurájként vándorolt világról világra, mire rájött, hol és kik mellett van a helye. Ilyen szempontból teljesen kézenfekvő, hogy a harmadik évad szinte teljes egészében az otthon nélkül maradt mandalóri nép lassú újrakezdése köré összpontosul, pár kisebb kitérővel. Megismerjük az utolsó megmaradt mandalóri frakciókat, a sorozat elején még fejvadász céhet vezető Greef Karga (Carl Weathers) felcsap szenátornak és vezetőnek, és persze az is eldől, hogy mi lesz a sorsa annak a fekete fénykardnak, amit először Moff Gideonnál (Giancarlo Esposito) láthattak a sorozatban.
Éppen ezért valóban meglehetősen kevés idő jut Din Djarin és Grogu kapcsolatára, bár az évadzáró azért igyekezett ezt a hiányosságot pótolni. Nem is nagyon lehet már többet kihozni abból, hogy egy hatalmas erővel bíró kis űrlény és egy magányos, arctalan fejvadász között apa-fia kapcsolat alakul ki, helyettük így jóval nagyobb figyelem hárul Bo-Katan Kryze-re (Katee Sackhoff), Din Djarin saját közösségének tagjaira, és persze arra, miben settenkedik a sötét oldal. Talán pont ezért is tűnik kicsit egyenetlennek az évad, mert a harmadik epizód például egy teljesen különálló történet, amelynek megvan a fontos funkciója, de tényleg kicsit kibillentheti az embereket. Hasonló módon volt nagyon más hangvétele a hatodik epizódnak, ami a sorozat vígjátékosabb része akart lenni kocsmázó robotokkal, illetve Jack Blackkel és Lizzóval, de valóban fura kitérő volt ahhoz képest, hogy hosszú távon mire megy ki a játék.
Szó sincs róla, hogy a Mandalorian harmadik évada gyengébb lenne, mint a többi, egyszerűen csak most érkeztünk el oda, hogy a sorozat mindenre hatással van, ami Star Wars. Ettől még a helyszínek, a jelmezek, a lények, az űrhajók vagy a robotok ugyanannyira csodálatosak, mint eddig, abszolút Mandalorian-/Star Wars-hangulatuk van még azoknak a részeknek is, ahol egy picit megcsúszott a hangsúlyáthelyezés. Főleg az évadzárót látni döbbenetes, hogy miközben a Marvel-produkciók egyre szarabbul néznek ki, a Mandalorian bármelyik epizódja elférne mozikban szélesvásznon. És akkor a konstans fantasztikus zenéről nem is beszéltünk.
A lezárás ellenére Favreau szerint biztos lesz negyedik évad, viszont ezek után joggal merülhet fel a kérdés, hogy a sorozat címe vajon tényleg Pedro Pascal karakterére utal-e. Vajon a mandalóri tényleg Din Djarin és nem Grogu? Vagy Bo-Katan Kryze? Vagy esetleg csak általában utal az egész mandalóri népre? Din Djarin a harmadik évad végére gyakorlatilag beteljesítette a sorsát mind szakmailag, mind emberileg, nehéz olyan szeletét kiemelni az eddigi történetnek, amit teljesen lezáratlanul hagyott volna. Bárhogy alakul is, az biztos, hogy Dave Filoni rendez egy nagy Star Wars-filmet, amely az állítása szerint elvarrja az összes történetszálat, amelyekkel találkozhattunk a Mandalorianben, a Boba Fettben és majd az Ahsokában.
Forrás: Telex.hu
A Minden, mindenhol, mindenkor alkotói beszálltak a Jude Law főszereplésével készülő szériába.
Alig vették át Oscar-díjukat az elmúlt év legjobb filmjéért, Daniel Scheinert és Daniel Kwan máris belevágott következő projektjébe: ez a Skeleton Crew című, a Disney+-ra érkező Star Wars-sorozat, melynek forgatása nyáron kezdődik Jude Law főszereplésével.
A sorozat egy csapat, a galaxisban bolyongó gyerekről szól, akik igyekeznek hazatalálni – közben pedig mindenféle kalandokba keverednek. A történet az Új Köztársaság korában játszódik, A mandalórival körülbelül egy időben. A showrunner a Tom Holland-féle Pókember-trilógia atyja, Jon Watts – azt azonban egyelőre nem tudni, a két rendező egy vagy több részt készít majd. A Disney ugyanis a hasonló, nagy dobásnak szánt projektjeinek részleteit hétpecsétes titokként őrzi: A mandalóri harmadik évadjának rendezői névsorát egészen addig nem hozták nyilvánosságra, míg a bemutató előtt két hónappal ki nem jött az előzetes.
Daniel Scheinert és Daniel Kwan nemrég három Oscart is hazavihetett a Minden, mindenhol, mindenkor című filmért: a legjobb film, a legjobb rendező és a legjobb eredeti forgatókönyv kategóriában is győztek, a film összesen 7 díjat nyert. Nem csoda tehát, hogy a rendezőpáros kapósnak számít Hollywoodban: az Universal stúdióval még augusztusban ötéves szerződést írtak alá.
Forrás: Magyarnarancs.hu
Simon Zoltánt egyetlen magyarként immár másodjára válogatta be a Lucasfilm zsűrije a világ azon 22 művésze közé, akik elkészíthették az ezúttal Londonban, húsvétkor megrendezendő hivatalos Star Wars-esemény, a Celebration Europe exkluzív posztereit. Nem először szerepel Londonban: az egyik munkájából korábban Guinness-rekord lett ugyanitt.
A Lucasfilm idén április 7–10. között tartja Londonban a legnagyobb nemzetközi Star Wars-rendezvényét. A műsor egyik népszerű része a Lucasfilm zsűrije által előzetesen kiválasztott művészek szekciója, akik a rendezvény exkluzív, 250 darabos limitált példányszámban megjelenő posztereit mutatják be – áll a Index.hu szerkesztőségéhez eljuttatott közleményben.
Simon Zoltánt először a 2019-ben Chicagóban megrendezett Celebrationre válogatták be, egyetlen magyarként. 2022 őszén küldte be legújabb pályaművét az idei londoni rendezvényre. A Lucasfilm ismét kiválasztotta, ezzel immár másodjára sikerült bekerülnie a nemzetközi művészek szűk körébe.
Az elmúlt 8 évben 77 művész vehetett részt, akikből mindössze 10 európai (az amerikaiak száma 60 fölött van), és ő az egyetlen magyar.
Így áprilisban pár napra visszatér Londonba, ahol 2010-ben egy Guinness-rekordban vett részt: a Dorling Kindersley könyvkiadó szervezésében itt készítette el kétezer önkéntes a világ legnagyobb, közel 100 négyzetméteres Lego-mozaikképét az egyik Star Wars-posztere alapján. A kép a Guinness-rekordok Könyve 2016-os kiadásában jelent meg.
Az idei Celebrationre készített posztere, mely magyarul az „Elmúlt dolgok” címet viseli („Things That Were”), hétfő este jelent meg a Star Wars hivatalos weboldalán. A képet a Disney+ tavalyi animációs sorozata, a Jedihistóriák inspirálta: azt a jelenetet látjuk rajta, amikor Ahsoka Padmé temetése után az űrhajójához tart a holdfényes, kéken ragyogó éjszakai tájban.
A posztert a készítő személyesen fogja dedikálni Londonban, ahova Csillagok háborúja-rajongók tízezrei érkeznek Ausztráliától Dél-Amerikáig, és felbukkannak az utóbbi idők Star Wars-produkcióinak színészei és készítői is.
Forrás: Index.hu
Akit a budapesti belvárosba viszi az útja, az feltétlenül szánjon időt a Kecskeméti utca 5. szám alatt megtekinthető tematikus Star Wars tárlatra. Eredetileg március végéig tervezték a vendégek fogadását, de helyben megsúgta egy készséges “rohamosztagos”, hogy a rendkívüli érdeklődésre való tekintettel egyelőre marad a helyén minden. Sőt, augusztusban egy ráncfelvarrást terveznek, tehát a felhozatal vagy bővül, vagy frissül, vagy minden egyszerre, szóval az Utazó Galaxis nem húzza fel a horgonyt a Duna-parton. Nem meglepő ez az információ, mert felejthetetlen élmény wookie-szemet nézni Chewbaccaval, beszólni Vader nagyúrnak, dobni egy fémszázast Boba Fettnek, visszavicsorogni Darth Maulra, fogyókúratippeket cserélni Jabbaval a saját tróntermében, odakéretőzni Han Solohoz a Mos Eisley-i kantin asztalánál, fénykardozni egy sufniban, belefeledkezni a jelmezek részletességébe, de egyszerűen csak jó feloldódni egy órára a Csillagok háborúja atmoszférájában. Rajongóknak kötelező!