Főoldal

2014. december 31., szerda

BÚÉK 2015

Az idei utolsó bejegyzésként:
Dávid unokaöcsémmel a tegnapi családi összejövetelen elkövetett rajzunk.
Vajon melyik kié?


BÚÉK!


2014. december 16., kedd

Az Erős Pista ébredése


"Hosszú lesz ez az egy év"
Ezzel a címmel jelentkeztem bő két hete, amikor megjelent a hetedik epizód első trailere. Azóta kijött a második magyar paródia is, ezért most módosítom a véleményemet:
Mocskosul hosszú lesz ez az egy év, ha még sok ilyen bénítóan fájdalmas videó születik!!!




2014. december 15., hétfő

Plakátsaláta

A hetedik epizód első előzetese alapján készült posztertervek:



















Némelyik egészen pofásra sikerült.

Forrás: Posterposse.com

starwars@budapest.hu

A hetedik epizód Budapestre szabott előzetese:



2014. december 13., szombat

Álszakáll

Sok Luke Skywalker-rajongóhoz hasonlóan Mark Hamill sincs elragadtatva a szakálltól, amit az új Star Wars-filmben (Az erő ébredése) kell viselnie. A színész egyebek mellett a film előzetesével kapcsolatos gondolatait is megosztotta.
„Csak szerződési kötelezettségből viselt szakállnak hívom. Sosem fogok hozzászokni, de az arcszőrzet majdhogynem a jelmez része. Van súlya, de nem számít, azt közvetíti, amit kell.” – mondta el a szakálláról Mark Hamill.
A film első előzetese számos heves vitát váltott ki (alternatív humoros változatokkal egyetemben), Hamill George Lucas-szal ellentétben megnézte az ajánlót és igen lelkes a fogadtatással kapcsolatban. „A legizgalmasabbak számomra azok a videók voltak, amelyeken a rajongók nézik az előzetest. Már elfelejtettem, hogy ez az egész milyen boldoggá teszi az emberek egy bizonyos részét.”
A „messzi-messzi galaxisba” való visszatérés azonban nem volt rögtön vonzó Hamill számára. „Mondtam George-nak: Jól átgondoltad? Talán nem jó ötlet. Azt mondta: Van egy érzésem. Erre azt mondtam: Tudod, mit? Ha akad egy gyenge láncszem, ha Carrie (Fischer) vagy Harrison (Ford) nem akar részt venni benne, akkor ennyi. Mindent vagy semmit. Vagy mindenki benne lesz vagy senki. És most mindenki benne van, meglátjuk, mi sül ki belőle.”
Míg a rajongók egy része csalódott volt, hogy nem látta hármójukat a trailerben, Hamill ezen nem lepődött meg. „Ez a karakterek új generációjáról szól, szerintem ez a legfontosabb dolog. Ez a nyitánya egy újmegközelítésű történetmesélésnek. Ez nem a mi történetünk. A mi történetünknek megvolt az eleje, a közepe és a vége, ennek most arról kell szólnia, hogy átadjuk a stafétát a mostani generációnak. Éppúgy, ahogy nekünk adta át Peter Cushing és Alec Guinness.”
Az előzetes egyik legnagyobb dobása BB-8 volt, a guruló droid, aki R2-D2 méltó utóda lehet. „Nem számítógépes technikával készült, le voltam nyűgözve tőle. Játszhattam is vele, futtattam fel-alá. Nem hittem volna, hogy valaha visszatérek ebbe a világba. Nagyon jól szórakozom.”
A film 2015. december 18-án debütál a mozikban.

Forrás: Variety.com

EGO LEGO

David Hall egészen elképesztő LEGO minifigurákat készít. Hogy ne kelljen összevesznie a jogvédőkkel, inkább nem nevezi nevén a dolgokat, de mi tudjuk, hogy mi a pálya: ezek Star Wars VII figurák.
Forrás: Gamestar.hu

2014. december 9., kedd

Rehab

A Saturday Night Live csapatának videója azt mutatja be, milyen lenne az új film előzetese az eredeti trilógia szereplőivel.
Ebben a verzióban felbukkan Luke, Han Solo, Leia, Chewbacca, sőt még Lando Calrissian is, és kiderül, hogy a galaxis megmentése igencsak nehezükre esik így több évtized elteltével.
Az ikonikus karakterek közül valaki járókeretre, valaki kerekes székre, valaki erős szemüvegre szorul, de olyan szereplő is akad, akit házsártos feleség gyötör vagy épp nagyot hall. Az idős gárdát az SNL csapatának tagjai és szimpatizánsai formálják meg.


Forrás: TV Go


2014. december 8., hétfő

Fotónovella


A Csillagok háborúja rajongói kezdhetik a visszaszámlálást, január 15-én ugyanis a Marvel kijön az új SW-képregény első részével. A szerkesztő, Jordan D. White szerint ma már mindenki a hetedik rész előzeteséről beszél, a filmre azonban még egy évet kell várni. A marvelesek azonban állítólag megfeszítve dolgoznak azon, hogy a januárban megjelenő új képregénnyel kielégítsék a rajongók kalandéhségét. A sztorit Jason Aaron írja és John Cassaday rajzolja; a cselekménye pedig közvetlenül a Halálcsillag elpusztítása után (a Csillagok háborúja IV: Új remény) folytatódik.

Az SW-képregények mindent összevetve nagy utat jártak be, hiszen azok kiadási joga lényegében most hazakerült, hiszen az első részt is a Marvel adta ki, még 1977-ben, azután a licensz 1991-ben a Dark Horse Comics-hoz került. Miután bő egy éve a Marvelt is birtokló Disney megvásárolta a Lucasfilmet, így azután a képregényjogokat is visszavették a Dark Horse-tól.

A Comic Book számítása szerint a Star Wars #1 az elmúlt húsz év legnagyobb képregény-sikere lehet, és előzetes várakozások szerint 1 millió példány is elkelhet belőle. Ez már csak azért is nagy szó lenne, mert az elmúlt években csak két képregény lépte túl a félmilliós határt: ez a Csodálatos Pókember 583. száma (melyben Barack Obama is szerepet kapott), és a Csodálatos Pókember 1. száma volt.

Forrás: starwars.com

2014. november 29., szombat

Hosszú lesz ez az egy év

A "The Force Awakens" iTunes-on elérhetővé tett, egyperces bevezetőjében bemutatták a főszereplőket, és látható volt a Millennium Falcon is. Az Erő ébredése 2015 decemberében, pontosan tíz évvel a legutóbbi film után kerül a mozikba.
Az epizód történetét még mindig titokban tartják a készítők. A trailert az eredeti tervek szerint csak bizonyos kiválasztott amerikai mozikban mutatták volna be.
Ehhez képest...

A Csillagok háborúja saga hetedik része "A jedi visszatér" című epizód után játszódik. A brit Pinewood filmstúdióban forgatott új epizódban a széria korábbi jól ismert szereplői, Harrison Ford, Carrie Fisher és Mark Hamill mellett a főbb szerepekben Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Lupita Nyong'o és Max von Sydow láthatóak J.J. Abrams rendezésében.

Forrás: kulturpart.hu

2014. november 27., csütörtök

Rengetegen vesztek oda

A Csillagok háborúja franchise darabjaira általában nem úgy szoktunk tekinteni, mint különösen erőszakos filmekre, pedig hullottak benne az emberek, méghozzá milliárdszámra.
A Csillagok háborúja közepesen ártatlan besorolásán változtat a Digg videója, amiben az eredeti trilógiában látható összes elhalálozást vágták össze. Az összeállítás szerint a trilógia nézői a harmadik film stáblistáját elérve egészen pontosan 2,005,645,868 haláleset megtekintésén vannak túl.
A szám persze az Alderaan teljes lakosságának elpusztítása miatt ennyire magas, a videó készítői ugyanis a planéta népességét 2 milliárdra becsülik. Ehhez képest már nem is tűnik olyan vészesnek a Halálcsillag felrobbantásával járó több mint 5 millió lélek pusztulása. A szám viszont még így is kifejezetten magas egy alapvetően könnyed hangvételű űroperameséhez képest.
A filmes haláleseteket összeszámoló supercutok egyik örök klasszikusa egyébként Arnold Schwarzenegger szerepeit vizsgálja az elhulló ellenfelek szempontból, és az Osztrák Tölgy összes pusztítását gyűjti össze mintegy félórában. Az áldozatok száma ebben az esetben több mint ötszáz.

Forrás: TVGO.hu

2014. november 26., szerda

Karaktertalálkozó

Azért ez amennyire vicces, annyira profi is.

!!! Batman vs. Darth Vader !!!


Videó:

2014. november 7., péntek

Bejelentették a hetedik rész címét

A Disney Twitterén jelentették be nemrég, hogy a jövő karácsonykor mozikba kerülő film címe a The Force Awakens azaz Az Erő ébredése lesz.


A forgatást a napokban fejezték be, már "csak" az utómunka van hátra.

Forrás: Index.hu

2014. november 5., szerda

Lucas is rákattant

A Csillagok háborúja, A birodalom visszavág és A jedi visszatér című könyvek a filmek alapján íródtak, a nyolcvanas évek elején magyarul is megjelentek a Kozmosz Fantasztikus Könyvek sorozat részeként. A kilencvenes években aztán a felújított trilógia idején újranyomták őket a filmes borítókkal.
Most az Agave jelenteti meg újra a trilógiát, Gömöri Péter és Veres Mihály fordításait megtartva ugyan, de újraszerkesztve és korszerűsítve: hozzáigazították a szöveget a Star Wars univerzumához, a fordítási hibákat pedig javították. Ennél még látványosabbak azonban az új borítók, ezeket Kuszkó Rajmund és Faniszló Ádám készítették.
A hírek szerint a régi trilógia atyja, azaz maga George Lucas is bekérte az illusztrációkat.
Az Agave kiadó ezt posztolta a Facebookon:
"Jó hírünk van! A Disney jóváhagyta az összes Star Wars-borítónkat, ráadásul George Lucas-nak annyira tetszettek a képek, hogy bekérte mindegyikből a nagy felbontású fájlokat."
Forrás: vs.hu

2014. november 4., kedd

7. epizód... csapó... vége!

A május óta tartó munkálatok most hivatalosan is véget értek és a Star Wars VII csapata az utolsó forgatási napját zárhatta az angliai Pinewood Stúdióban.
Előző szombaton, azaz november 1.-én a Londoni Tudományos Múzeumban tartották meg a film forgatásának lezáró buliját. Az eseményen több sztár is részt vett, köztük az eredeti trilógia főszereplői is, úgy mint Harrison Ford, Carrie Fisher és Mark Hamill, illetve még Simon Pegg is feltűnt, akinek jelenléte igazolhatja azt a pletykát, miszerint a színész kapott egy cameo-t a Star Wars VII-ben. J.J. Abrams, Kathleen Kennedy és Bryan Burke írásban köszönték meg a csapat kiemelkedő munkáját, melyről egy képet találhattok a folytatásban.
Forrás: Cinestar.hu

2014. október 23., csütörtök

Boszorkánykonyha

Elképesztő makettfotók egy messzi-messzi galaxisból...


A teljes galéria itt tekinthető meg.

2014. október 20., hétfő

3 in 1

A klasszikus trilógia – Kritika
Nem egyszerű írni George Lucas világáról, ugyanis nincs még egy olyan trilógia a filmtörténelemben, ami ennyire meghatározó lenne. Olyan szinten bele ivódott a köztudatba, hogy még az is ismeri szereplőit, szófordulataikat, akik még nem látták (igen, járnak még köztünk ilyen eretnekek), mind a mai napig meghatározza a hollywoodi filmipart és ezáltal mozizási szokásainkat is. Éppen ezért mindenkinek valamilyen szinten meghatározó, a legtöbbeknek maga a megtestesült tökéletesség „A Szent Trilógia”, és ha bárki valami rosszat mer írni róla, az a nyakán érezheti Vader Nagyúr jeges szorítását. Szerencsére ez a veszély annyira áll fenn, minthogy egy wookie valaha is Shakespeare-t kezdene szavalni.


Star Wars: IV. Rész – Egy új remény (1977)

A csillagok igencsak szerencsés együttállása kellett ahhoz, hogy az Egy új remény (gyerekkori keresztségben csak egyszerűen Star Wars) az legyen, ami. Az American Graffitit után Hollywood egyik újdonsült messiásának kikiáltott George Lucas lényegében azt csinálhatott, amit csak akart, ez pedig történetesen egy messzi-messzi galaxisban játszódó mozi volt. Számos legenda, beszámoló terjeng a film körüli hercehurcákról (amibe én most nem is kívánok belemenni), de egyes szóbeszédek szerint a büdzsével és a határidővel jócskán megszaladt Lucas filmjét – és az egyre inkább gyöngyöző homlokú, szívroham közeli állapotba kerülő producereket és stúdiófőnököket – két dolog mentett meg a totális kudarctól: a vágás és John Williams zenéje. Hogy akkor az olyan kifejezések, minthogy Jedi, wookie, vagy pedig az Erőről való szövegelés a nyersvágások során, félkész trükkökkel finoman fogalmazva is zavarosnak tűnhetett a kor emberének nem csoda, de ez a végterméket elnézve kit érdekel? Mert amikor meglátod a jól ismert sárga feliratokat, alatta minden idők legjobb filmzenéjével a valóság megszűnik az ember számára létezni arra a pár órára.
Lucas ugyanis egy olyan sokrétű, saját törvényekkel, flórával és faunával rendelkező világot (Mit világot? Egy egész univerzumot!!!) hozott létre, amelynek egy képkockájában ha kell egész naprendszerek találkoznak. Persze maga az alap, vagyis a szegény parasztlegény szembeszáll a gonosszal lényegesen egyszerűbb, de mindez a legkülönfélébb műfajokkal van ötvözve. A nyilvánvaló mesei elemeken kívül van itt western, fantasy, sci-fi, szamurájfilm és kaland is. Ezek a legkülönfélébb zsánerek pedig olyan jelenetekben kulminálódnak, mint a méltán híres Cantina jelenet, vagy magában a széria – és egyben a filmtörténelem – legjellegzetesebb antagonistájában, Darth Vaderben.
Azonban az alapvetően sematikus karakterek sem működnének, ha nem a megfelelő színészek játszanák őket, és noha a tejfölös szájú Mark Hamillt és az alkalomadtán túlzottan affektáló Carrie Fishert minden egyes megmozdulásával már itt elnyomja a lehető legjobb dumával és stílussal rendelkező Harrison Ford, a veteránokat sem érheti panasz. Alec Guiness mind a mai napig a bölcs öreg mentor mintaképe, míg a horror veterán Peter Cushing röpke, de kegyetlen szerepében is jól tükrözi a birodalmi vezérkar könyörtelenségét.
És a látvány. A nagybetűs látvány. Nem sok film mondhatja el magáról, hogy évtizedek múltán nem csak egyszerűen jól, hanem hatásosan néz ki. Amikor meglátod a Leia hercegnő hajóját üldöző csillagromboló méreteit nem csak a galaktikus polgárháború erőviszonyai válnak rögtön világossá, hanem az is, hogy ezzel gyakorlatilag új fejezet nyílt hollywood – azon belül is a látványfilmek – történetében, aminek hatása manapság jobbára már csak a hétről hétre érkező, egyesekből és nullákból építkező blockbusteraspiránsokban érhető nyomon, és ahová később sajnálatosan maga Lucas is beállt. De ez mit sem változtat azon, hogy ez a film egy nagybetűs CSODA.

Értékelés: 97%


Star Wars: V. Rész – A Birodalom visszavág (1980)

A Star Wars gigászi, az egész mozi rendszert átformáló sikere után evidens volt a folytatás, a mendemondák szerint Lucas fejében egy kilenc részes saga története megvolt már, de csak az az elsősorban pénzügyi (semmint kritikai) diadal eredményezhette a folytatást. Lucas pedig (akkor még) nagy bölcsen inkább háttérbe vonult, de a gyeplőt továbbra sem engedte ki a kezéből. A forgatókönyvíró Lawrence Kasdan-nel ügyesen továbbvitték a történet fonalát és emelték a téteket, mindemellett pedig az előző epizód karaktereinek a statikusságából is elmozdultak, ami a direktor – és egyben Lucas volt tanára – Irvin Kershner érdeme is volt. Míg legutóbb – bevezető epizódhoz mérten – a karakterek megismeréséről, összekovácsolódásáról szólt a történet, most azok elválásról. Érthető módon a Birodalom igencsak bepipult azon, hogy újdonsült játékszerét felrobbantották, ezért minden erejével azon vannak, hogy leverjék a lázadókat, ez pedig a baráti szövetségek kényszerű szétszakadásával is járt.
Valahol már az formabontó, hogy a nagy ütközet a film elejére került, de nem véletlenül: itt érzékelni igazán a címadó háborút, annak tétjét és az erőviszonyok kiegyenlítettlenségét, utóbbit olyan monstre gépekkel demonstrálva, mint a legendás birodalmi lépegetők vagy Darth Vader parancsnoki hajója. Ez a kilátástalanság pedig szép fokozatosan a szembenálló felekről a játékidő előre haladtával a főszereplőkre korlátozódik, majd csúcsosodik ki minden idők egyik legdrámaibb relevációjában. Ezzel pedig a mese végérvényesen megszűnik létezni és lép helyébe a családi dráma, persze csak annyira, hogy az ne lépje túl ennek a sajátos műfaji keveréknek a kereteit.
Ellenben figurái – régiek és újak egyaránt – sikeresen túllépnek saját árnyékukon. A legutóbb még végtelenül naiv, most Jedi kiképzését megkezdő Luke-ot kétségek gyötrik választott útjának helyességéről, Leia is már csak nevében hercegnő, miközben nehezen, de be kell ismernie, hogy egyre gyengédebb szálak fűzik a valójában aranyszívű Hanhoz, akinek folyton meggyűlik a baja a már csak a Szent Lélek által egyben tartott Ezeréves Sólyommal, miközben az ellenoldalon Darth Vaderről gyakorlatilag lekerül a póráz, aminek a birodalmi tisztikar látja kárát. Az újak közül a politikai korrektség határán táncoló Lando mellett Yoda az, aki az Erőről való tanításai okán ezt az intergalaktikus mesét mitikus szintre emeli, ezáltal pedig válik a sorozat legjobb darabja LEGENDÁVÁ.

Értékelés: 100%


Star Wars: VI. Rész – A Jedi visszatér (1983)

Ahogy a Shop Stopban is folyt róla a diskurzus, A Birodalom visszavág a trilógia legjobb epizódja, annak abszolút negatív befejezése okán, ez viszont a kor emberének nem feltétlenül volt nyilvánvaló – amit a kedvező kritikák ellenére a szerényebb bevételek támasztottak alá – és csak utólag alakult ki az a kultikus státusz körülötte, aminek a mai napig örvendhet. Részben ez is eredményezhette, hogy a záró fejezet lett a legkönnyedebb, leginkább kölyökbarát verzió. Az első két rész producere, Gary Kurtz nemrég tett nyilatkozata szerint a szintén Lucas istápolásában készült Az elveszett frigyláda fosztogatói matiné hangulata tehet a Jedi könnyed tónusáról. Ez a kijelentés erősen vitatható egy olyan filmtől, amelynek a végén emberek feje robban szét/olvad el, de annyi bizonyos, hogy eredetileg sötétebb befejezést szántak a trilógiának wookiekkal és hősi halált halt Han Soloval (ezért maga Ford is rengeteget kardoskodott).
Kétségtelen, hogy ezt a fejezetet tartják a klasszikus trilógia leggyengébbjének, aminek cuki ewokjai már előre vetítik az előzménytrilógia gyermekbetegségeit. Jobbára az elődök által kitaposott ösvényen halad a Kershner-t váltó Richard Marquand (Tű a szénakazalban) rendezése, de ezekkel sáfárkodik annyira ügyesen és hoz annyi – nem is feltétlenül érdemi – újdonságot, hogy az ne tűnjön önismétlésnek. Arról nem is beszélve, hogy amellett, hogy az Uralkodó személyében megismerjük az Erő sötét oldalának igazi természetét, ez a rész felel megannyi tinédzser fiú nedves álmáért (Leia hercegnő aranybikiniben!), amiről egy Jóbarátok epizód óta tudjuk, hogyan lehet tökéletesen elrontani.
Érdemi karakterfejlődésről pedig mindössze a Skywalker-család férfi tagjai esetében beszélhetünk, akiknek személye közé az Uralkodó parazitaként viselkedő szavai vernek éket, ez mégiscsak egyiküknél működik igazán. Luke kétségei, barátait való féltése abszolút hihetőek, a Sötét Oldalon hosszú időt eltöltött Vader megtérése viszont némileg sántít, főleg ha a legutóbb látott, könyörtelen hadvezérrel vetjük össze, McDiarmid viszont már itt is elemében van.
Ezek mégis olyan apróságok, hogy eltörpülnek erényei mellett, hiszen itt láthatjuk minden idők legjobb űrcsatáját, végre a legendás fekete maszk is lehull, amikor pedig a második Halálcsillag is elpusztul kitörő lelkesedéssel bokszolsz a levegőbe és hullajtasz könnyeket a negédes záró képsorok alatt, mert tudod, hogy valami nagyszerű ért véget. Valami, amit úgy hívunk, hogy KALAND.

Értékelés: 95%


Forrás: Cinestar.hu

2014. október 14., kedd

A Hang visszatér

Egy legenda éled újjá a Star Wars Rebels című animációs sorozatban, ugyanis felbukkan Darth Vader és az ő klasszikus szinkronhangja.
A Star Wars Rebels sorozatot felvezető Spark of Rebellion című pilot epizódot október 26-án újravetíti az ABC csatorna és lesz benne egy olyan pluszjelenet is, ami korábban nem szerepelt.
Dave Filoni, az animációs sorozat producerének nyilatkozata szerint szerettek volna valami különlegeset az ABC csatornának, ezért hozzáadtak a nyitóepizódhoz egy bónuszjelenetet, amiben az Inkvizítor és Darth Vader is szerepelnek - utóbbinak a kiváló James Earl Jones kölcsönzi majd a hangját, aki a klasszikus Star Wars trilógiában is megszólaltatta az ikonikus karaktert. A Spark of Rebellion egyébként hatalmas sikerrel mutatkozott be a Disney Channelen, 6,5 millió nézője volt a premiernek.

Forrás: Gamestar.hu

2014. szeptember 27., szombat

Szláv Wars

Az ukrán Andrij Jermolenko új köntösbe öltöztette a Csillagok Háborúja univerzum szereplőit. A hibbant grafikus hazája történelme előtt tisztelegve a szláv hagyományok szerint öltöztette népi hímzéses ruhába Leila hercegnőt és húzott kozák kucsmát Darth Vader kijevi nagyfejedelem búrájára. Rengeteg Star Wars grafikát láttunk már, de nem gondoltuk, hogy valaha látjuk majd Yoda nagymesteréket ukrán népi viseletben.
Forrás: Offline.hu